,,Smakuj Lubelskie”

18 września 2018

14 września 2018r. członkowie SMGS (Zofia Gałęzowska, Barbara Chaber, Danuta Jasińska, Irena Szymanek, Tadeusz Drejka) uczestniczyli w spotkaniu o charakterze informacyjno – promocyjnym ,,Smakuj Lubelskie”. Spotkanie odbyło się w Centrum Konferencyjno – Wypoczynkowym Parisel Pałace w Klimkach.

W części edukacyjnej uczestnicy wysłuchali prelekcji:

- Rola szlaków kulinarnych w promocji produktów lokalnych i regionalnych na przykładzie Świętokrzyskiej Kuźni Smaku, szlaku kulinarnego ,,Podkarpackie Smaki”, oraz ,,Na kresowym szlaku smaku”.

- Certyfikacja żywności w Polsce i UE – znaczenie dla branży rolno – spożywczej.

Wystąpił również panel warsztatowy – Marketing produktów rolniczych – Jak skutecznie promować produkty?

W pokazie kulinarnym - przygotowanie i degustacja zupy borowikowej.

W części relaksacyjnej uczestnicy brali udział w grze analogowej w 3 etapach. Wraz z kolejną konkurencją emocje wzrastały. Wśród zgromadzonych - 10 osób otrzymało wyróżnienie. I miejsce - gry analogowej zdobyła Pani Irena - Barbara Szymanek z naszego stowarzyszenia.  Gratulujemy koleżance. W nagrodę otrzymała książkę ,,Kuchnia Lubelska”, fartuch z nadrukiem ,,Lubelskie – Smakuj życie” i Kartę Turysty na terenie Lublina dla dwóch osób.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, wszyscy  powrócili do domów bogaci w nowe doświadczenia.

Tadeusz Drejka