Pomóżmy odnowić zabytek w Serokomli …..

27 stycznia 2015

Do Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Serokomla  w dniu 08.01.2015 zgłosiła się Pani Maria Jakacka zam. Puławy ( krewna rodziny Kowalskich) z prośbą o pomoc w realizacji przeprowadzenia remontu nagrobka Łukasza i Honoraty Kowalskich (dawnych właścicieli Serokomli) , znajdującego się na naszym cmentarzu parafialnym w Serokomli.

Jest to jedyny zabytek  z terenu gminy Serokomla, wpisany do Rejestru Zabytków pod numerem B.531, pochodzący z XIX wieku.

Nagrobek jest jednym z najstarszych , najcenniejszych  zabytków z terenu gminy, niestety czas zrobił swoje i nagrobek wymaga renowacji.

Pani Jakacka uzyskała już od Konserwatora Zabytków decyzję na prace konserwatorskie  (nr decyzji IRI.5144.22.1.2014 z dnia 18.12.2014 r.) przy zabytku, które mają się rozpocząć w maju 2015 roku i potrwać do października 2016 r.  Kosztorys renowacji opiewa na kwotę 20 000 zł. I tu zaczynają się schody… . Pani Jakacka nie dysponuje taką kwotę pieniędzy, dlatego zwróciła się do nas z tym problemem. Stowarzyszenie również nie dysponuje środkami finansowymi, jednakże sami członkowie ofiarują swoją „cegiełkę” żeby przyczynić się do zachowania takiego zabytku.

W załączniku fotografia nagrobka.

Jeśli nie jesteście Państwo obojętni na tę inicjatywę, prosimy o wsparcie finansowe na konto w/w Pani, która jest bardzo wdzięczna za każdą złotówkę.

Nr konta 06 7999 0005 0610 1346 4104 0001 z dopiskiem  „nagrobek w Serokomli”.