Rowerem do miejsca urodzin Henryka Sienkiewicza

12 lipca 2016

W dniu 10 lipca br. członkowie Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Serokomla, Stowarzyszenia Kolonia Zachodnia wraz z innymi mieszkańcami gminy Serokomla brali czynny udział w rajdzie rowerowym po ziemi Henryka Sienkiewicza, organizowanym przez Lokalną Grupa Działania „RAZEM” i Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej oraz gminę Krzywda.

W każdej gminie powiatu łukowskiego ustalone były trasy i miejsca startowe.

Trasa naszej gminy obejmowała 23 km w jedną stronę:

Serokomla ->Czarna -> Konorzatka -> Wola Gułowska (przystanek, łączenie się  z grupą  z Adamowa) -> Turzystwo -> Lipiny -> Kobylczyk -> Okrzeja Kopiec Sienkiewicza  -> Wola Okrzejska Muzeum.

Koordynatorem gminnym był Pan Paweł Frydrych, nauczyciel Zespołu Szkół w Serokomli.

Warto zaznaczyć, że w rajdzie brały udział dzieci ze Szkoły Podstawowej w Krzówce wraz  z opiekunami, a nawet niektórym poszczęściło się i wygrały nagrody podczas losowania.

Jedna z naszych uczestniczek wygrała konkurs facebookowy , udostępnione przez nią zdjęcie z rajdu uzyskało najwięcej lajków.

Cieszymy się, że są na terenie naszej gminy osoby, na które zawsze można liczyć. Najmłodsza uczestniczka rajdu Kornelia ma skończone 4 latka, zaś najstarszy uczestnik Józef  ma 73 lata. Brawo za odwagę i chęci.

Bardzo dziękujemy za miło spędzony czas i współpracę. Już planujemy uczestnictwo  w rajdzie  na kolejny rok.