Jubileusz Parafii Serokomla

2 października 2017

Parafia Serokomla w dniach 20 – 23 września 2017r. przeżywała bezpośrednie przygotowanie (Triduum) przed Jubileuszem 70 rocznicy poświęcenia kościoła parafialnego. Msza św. Jubileuszowa pod przewodnictwem J.E.Ks. Biskupa Kazimierza Gurdy odprawiona została 24 września 2017r.

W ramach bezpośredniego przygotowania do jubileuszu 21 września 2017r. grupa parafian z Serokomli z Proboszczem Księdzem Kanonikiem Henrykiem Domańskim wyjechała do Wilgi, celem nawiedzenia grobu śp. Księdza Pawła Norwinda – budowniczego kościoła. Wśród wielu delegacji byli przedstawiciele Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Serokomla w osobach: Danuta Drejka, Adam Stachniak, Hanna Niedziółka, Tadeusz Drejka, Józef Futera. Zgromadzeni złożyli wieńce kwiatów, zapalili znicze, odmówili modlitwę w intencji zmarłych ,,dobrodziejów” naszej parafii i budowniczego kościoła Ks. Pawła Norwinda.

Członkowie SMGS czynnie włączyli się w pomoc przy organizacji i sam przebieg uroczystości.

- Brali udział w oprawie liturgicznej głównej Mszy Świętej – Danuta Jasińska i Tadeusz Drejka.

- Upiekli ciasta na słodką agapę – czas wspólnego świętowania na błoniach parafialnych – Zofia Gałęzowska, Danuta Drejka, Anna Abramczuk, Danuta Jasińska, Renata Żendełek.

- Częstowali ,,słodkościami”we wcześniej przygotowanym namiocie – Anna Abramczuk, Renata Żendełek, Danuta Jasińska, Irena - Barbara Szymanek, Tadeusz Drejka.

- Uczestniczyli w spotkaniu przy wspólnym stole w naszym miejscowym lokalu ,,Pałacyku na Górce”,w czasie którego Proboszcz naszej parafii Ksiądz Kanonik Henryk Domański otrzymał z rąk Marszałka Województwa Lubelskiego Pana Sławomira Sosnowskiego odznakęhonorową „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego”.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tak ważnej uroczystości bardzo serdecznie dziękujemy. Na ręce Pani Prezes składamy staropolskie ,,Bóg zapłać”.